7 powodów dla których musisz być na Retro Motor Show

Podziel się

Spędź wyjątkowy weekend pod hasłem "Kiedyś to było!". Retro Motor Show 2023 już 6-8 października w Poznaniu.

Co zobaczysz w edycji 2023 Bilety Katalog Wystawców Co, gdzie, kiedy?

Od 6 do 8 października 2023 teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w wielki wehikuł czasu. Każdy, kto tylko przekroczy próg, od razu poczuje jakby cofnął się o kilka dekad wstecz. A wszystko za sprawą wyjątkowego wydarzenia jakim jest Retro Motor Show, czyli największe w Polsce targi pojazdów zabytkowych.

 

Ferrari F40 na Retro motor Show
W tym roku w pawilonie nr 5, na stoisku La Squadra, pojawi się LEGENDARNE FERRARI F40!

 

Kto już tam był wie, jak wyjątkowa jest to impreza. Kto nie miał jeszcze okazji, to po pierwsze - wiele stracił, a po drugie - poniżej znajdzie kilka powodów, dla których warto w tym roku uwzględnić to w swoim kalendarzu.

 

Retro Motor Show

 

1. Bezsprzecznie największa tego typu impreza w Polsce

Tak, to Poznań i Retro Motor Show gromadzi największą liczbę wystawców i zwiedzających na targach pojazdów zabytkowych. Tym razem zapraszamy Was do 4 dużych pawilonów o łącznej powierzchni ponad 31.000m². W ubiegłym roku wystawę tworzyły aż 883 pojazdy! Jak będzie teraz? Na pewno policzymy!

 

LISTA WYSTAWCÓW 2023 RETRO MOTOR SHOW

 

2. Niepowtarzalny klimat

To może brzmieć trywialnie, ale każdy kto choć raz był na Retro Motor Show, wie o czym mowa. Tu spotykają się niezwykli ludzie, którzy kochają motoryzację i uwielbiają wracać wspomnieniami do dawnych lat. To nie jest zwykła wystawa. To wydarzenie przesiąknięte pasją i atmosferą w klimacie retro. To namiastka starego świata we współczesnej rzeczywistości.

 

Retro Motor Show

 

3. Dziesiątki pojazdów na sprzedaż

Na Retro Motor Show zobaczysz setki zabytków, z których wiele można kupić! Tu spotykają się sprzedawcy i kupcy. W jednym miejscu można osobiście sprawdzić kilkadziesiąt ofert, dokładnie obejrzeć auta, porozmawiać z fachowcami, poznać całą historię - często bezpośrednio od właściciela i oczywiście się potargować. Dla kogoś kto marzy o własnym klasyku to idealna okazja, by bez jeżdżenia po całym kraju porównać ze sobą dziesiątki propozycji i wybrać najlepszą.

 

4. Pełen przekrój historii motoryzacji

Można by pomyśleć - przecież teraz co chwilę gdzieś jest organizowany jakiś zlot samochodów zabytkowych. Z pewnością klasyki zyskują na coraz większej popularności. Jednak na imprezach plenerowych, gdzie pogoda może być kapryśna, nie zobaczycie ponad 100-letnich samochodów, pieczołowicie restaurowanych i skrywanych w garażach przez właścicieli. Ponadto Retro Motor Show to nie tylko samochody. Znajdziecie tu też motocykle, autobusy, traktory, a ostatnio był nawet czołg! 

 

Bilety Retro Motor Show

 

5. Retro-muzyka i piękne stroje

Wyjątkowość całego wydarzenia dodatkowo podbija klimatyczna muzyka, która dobiega niemal z każdego zakątku targów. Piękne melodie grane na fortepianie w strefie Automobilklubu Wielkopolskiego, jazzowe kawałki na stoisku Od-Jazz-Dowych Aut i wisienka na torcie - Retro Hobby Band na scenie głównej. Nogi same rwą się do tańca i co roku można wziąć udział w potańcówce, jak za dawnych lat.

 

Retro Motor Show - stroje

 

Dodatkowo szafa-retro gdzie można sprawdzić jak wyglądałoby się w stylizacji z lat ‘20-tych, przymierzyć fascynator, zapozować do zdjęcia z koronkową parasolką. A dla osób, które przyjdą na targi w stroju z którejś z minionych epok - bilet w niższej cenie!

 

6. Wywiady, warsztaty, pokazy

Poza samą zabawą, jest też okazja, by zaczerpnąć tu fachowej wiedzy. Na zainteresowanych czekają warsztaty z renowacji aut, pokazy odrestaurowanych pojazdów czy strefa retro-tunningu. Scenę, poza kapelą odwiedzają ciekawi goście i opowiadają o swojej pasji, która często przeobraża się w pracę. Każdy może tu porozmawiać, wypytać o nurtujące go kwestie i dowiedzieć się wszystkiego z zakresu rejestracji i renowacji pojazdów zabytkowych.

 

Retro Motor Show - Patryk Mikiciuk

 

7. Pomysł na niebanalny weekend z najbliższymi

Retro Motor Show to nie jest impreza tylko dla mężczyzn, albo wyłącznie dla motoryzacyjnych zajawkowiczów. Nie trzeba znać się na samochodach, by zachwycić się tym wydarzeniem. To wielkie święto pod hasłem sentymentu, historii i nostalgii. Młodsi zwiedzający na własne oczy zobaczą jak zmieniała się motoryzacja, a starsi prawdopodobnie zobaczą samochody z lat swojej młodości. To idealny pomysł na niebanalne spędzenie weekendu z rodziną i przyjaciółmi. 

 

Bilety - Retro Motor Show
Co zobaczysz w edycji 2023 Bilety Katalog Wystawców Co, gdzie, kiedy?