Auto Nostalgia na półmetku – podsumowanie pierwszego dnia targów

Podziel się

Zwiedzając targowe hale można natrafić na wiele wyjątkowych modeli, rzadko spotykanych w naszym kraju.

Bilety Co, gdzie, kiedy? Co zobaczysz w edycji 2023? Samochody na sprzedaż

Tłumy zwiedzających na Expo XXI

Już od pierwszych minut w targowych halach pojawiło się wielu miłośników klasycznej motoryzacji, spragnionych kontaktu z zabytkowymi pojazdami. Auto Nostalgia to pierwsze takie wydarzenie, inaugurujące tegoroczne spotkania z klasycznymi samochodami i motocyklami. W połączeniu z bogatą ekspozycją spore zainteresowanie ze strony zwiedzających nie było zaskoczeniem.

Niespodziewane odwiedziny Sobiesława Zasady

Tegoroczna odsłona Auto Nostalgii zbiegła się w czasie z kilkoma jubileuszami. Jednym z nich były 50-te urodziny legendarnego Tarpana, które celebrowało Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Na ich stoisku pojawiły się dwa modele – jeden z 1973, a drugi z 1991 roku.

Jak się okazało, nie była to jedyna niespodzianka, przygotowana tego dnia przez muzeum. W strefie tego wystawcy pojawiała się legenda polskich rajdów, czyli Sobiesław Zasada, który podpisywał egzemplarze książek, poświęconych jego bogatej karierze.

Unikatowe modele na ekspozycji

Zwiedzając targowe hale można natrafić na wiele wyjątkowych modeli, rzadko spotykanych w naszym kraju. Jednym z nich jest bez wątpienia Citroen Xantia w topowej wersji ACTIVA, prezentującej szczytowe osiągnięcie w rozwoju hydropneumatycznych układów zawieszenia. Uwagę zwiedzających przykuło również Porsche stylizowane na postać z bajki „Auta”. Błękitna Sally to projekt znanego dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka i można ją spotkać w strefie AżDoŻet.

Sporą popularnością cieszyło się także Ferrari 328 GTS Wide Body Kuby Przygońskiego, które pojawiło się na stoisku magazynu Classicauto Jest to samochód inspirowany światem driftu
i japońskiego tuningu.

Drugi dzień Auto Nostalgii przed nami

Jutrzejszy dzień to ostatnia szansa, aby zobaczyć z bliska ponad 200 wyjątkowych, zabytkowych pojazdów. Podobnie jak pierwszego dnia ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 10:00 do 17:00.

Miejsce: EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Bilety: https://tobilet.pl/auto-nostalgia-2023.html

Informacje o wydarzeniu: https://autonostalgia.pl/