Auto Nostalgia w Warszawie już w ten weekend!

Podziel się

To już w najbliższy weekend - wszyscy miłośnicy klasycznej motoryzacji otwierają wspólnie sezon w Stolicy!

Co, gdzie, kiedy? Bilety Lista wystawców Co zobaczysz w edycji 2023?

Nieczęsto pojawia się możliwość zobaczenia na własne oczy polskich supersamochodów z lat ‘30-tych XX wieku, pływającego Aphicara czy Porsche Patryka Mikiciuka. Tegoroczna Auto Nostalgia, czyli najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych, stworzy ku temu okazję w Stolicy.

Weekend wypełniony nostalgią

Od 22 do 23 kwietnia teren EXPO XXI w Warszawie zamienia się w prawdziwy wehikuł czasu. Dwie hale wypełnią pojazdy sprzed dziesiątek lat. Wśród wystawców pojawią się muzea motoryzacyjne, kluby samochodowe, stowarzyszenia sympatyków, firmy zajmujące się sprzedażą, rejestracją i naprawą zabytków, a także indywidualni kolekcjonerzy. Wszyscy już zapowiadają, że zaskoczą zwiedzających niejednym eksponatem.

 

 

 

Rambler z 1903 roku!

Czy to możliwe, aby 120-letni samochód był dopuszczony do jazdy? Okazuje się, że tak! Mało tego, on nawet dwukrotnie wystartował w rajdzie Londyn-Brighton. Mowa o Ramblerze z 1903 roku - najstarszym zarejestrowanym pojeździe w Polsce. Jest to jedyny w naszym kraju i jeden z niewielu na świecie tak wiekowych samochodów, który mimo to nadal spełnia międzynarodowe kryteria i może uczestniczyć w ruchu drogowym. Ponadto na Auto Nostalgii zaprezentowany będzie również Maxwell z 1909 roku oraz Brush z 1911 roku. Pulę samochodowych seniorów uzupełni najstarszy zarejestrowany w Polsce Rolls-Royce - RR 10/20 HP z 1927 roku.

 

Bilety Auto Nostalgia 2023

 

Spektakularny karawan

Chyba nie sposób będzie przejść obojętnie obok Nissana President z 1986 roku na stoisku Giełdy Klasyków, ponieważ zaprezentują oni jego nietypową przeróbkę. Samochód wzbogacony został o ręcznie wykonaną drewnianą zabudowę i metalowe ornamenty tworząc z niego karawan pogrzebowy w stylu buddyjskiej świątyni. A to nie jedyna ciekawostka, jaką szykują. Talbot Matra Rancho z 1980 roku, znany pewnie wielu jako resorak z czasów dzieciństwa, uświetni tegoroczną Auto Nostalgię. Towarzyszyć im będzie jeszcze kilkadziesiąt innych samochodów, wystawionych na sprzedaż. To idealna okazja, by w jednym miejscu zapoznać się z tak wieloma ofertami i być może zrealizować marzenie o własnym klasyku.

 

Giełda Klasyków - Auto Nostalgia

 

Bajkowa Sally Carrera z serii “Auta”

Ten model będzie na pewno ciekawostką dla najmłodszych - na własne oczy zobaczą “aktorkę” z bajki “Auta”! Przez ostatnie kilka miesięcy Patryk Mikiciuk pracował nad Porsche 911, które przerobił na podobiznę błękitnej Sally. Odwzorował nawet tatuaż na tylnym spojlerze. W rejestracji indywidualnych tablic pomagała mu firma AżDoZet i to właśnie na ich stoisku można będzie zobaczyć efekty wszystkich przygotowań.

 

Patryk Mikiciuk Auto Nostalgia

 

Wydarzenie, którego nie można przegapić

Wyjątkowych pojazdów na tegorocznej Auto Nostalgii będzie dużo więcej. Automobilklub Wielkopolski pokaże Bugatti z 1928 roku. Stoisko w rajdowym klimacie zaprezentuje ekipa Youngtimer Warsaw. Ciekawych egzemplarzy należy też wypatrywać przy Muzeum Tamtelata. Klub Zabytkowych Mercedesów Polska zapowiada, że w tym roku ich ekspozycję zdominują najlepsze modele z lat ‘80 i ‘90, w tym również te spod znaku AMG. Z kolei Porsche Club Poland przygotowuje się do hucznych obchodów swoich 20-tych urodzin. W skrócie - cała historia motoryzacji spotyka się w ten weekend w Warszawie. 

 

 

Co, gdzie, kiedy? Bilety Lista wystawców Co zobaczysz w edycji 2023?