Czy przed nami najlepsza edycja Retro Motor Show?

Podziel się

Niemal 1000 pojazdów, 31.000m² powierzchni wystawienniczej, ponad 90 wystawców i 4 pawilony wypełnione historią motoryzacji. Od 6 do 8 października teren Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w największy w Polsce wehikuł czasu.

Bilety Co, gdzie, kiedy? Co zobaczysz w edycji 2023 Katalog Wystawców

Legendarne Ferrari F40 od La Squadra

Ostatni samochód stworzony za życia Enzo Ferrari. Gdy powstawał, był najszybszy na świecie. Motoryzacyjne dzieło sztuki w pawilonie 5 przedstawi La Squadra. Mowa o Ferrari F40, czyli marzeniu niejednego miłośnika samochodów. Nieczęsto zdarza się okazja, by na własne oczy zobaczyć unikatowy pojazd, którego wartość szacowana jest na blisko 10 milionów złotych. To pierwszy, silny argument przemawiający za tym, że tegoroczne Retro Motor Show zapowiada się spektakularnie.

 

Ferrari F40 na Retro motor Show

 

100 lat Automobilklubu Wielkopolski

Imponującego wieku doczekał Automobilklub Wielkopolski, który już od 100 lat porusza
i zaraża pasją do motoryzacji. Dodatkowo Komisja Pojazdów Zabytkowych kończy 50 lat. Ich tegoroczna wystawa opowie tę historię, począwszy od pojazdów z lat 20-tych, poprzez scenografię z II Wojny Światowej, po wyścigi na Torze Poznań. Nie zabraknie też elementu związanego z kobietami, które osiągały sukcesy w sportach samochodowych oraz prezentacji fragmentów ewolucji samochodu.

Jubileusz goni jubileusz

To nie jedyna rocznica, która będzie świętowana na Retro Motor Show. 75 lat kończy w tym roku Porsche, a na targach zaprezentowane zostaną modele sprowadzane prosto z muzeum Porsche w Stuttgarcie. Ciekawostką będzie też Porsche 911 Dakar czyli RED58, wyjątkowy samochód stworzony z pasją i inspiracją osiągnięciami Sobiesława Zasady.

Urodziny obchodzi też firma Novol, specjalizująca się w produkcji materiałów dla lakiernictwa samochodowego, obchodząca właśnie swoje 45-lecie. Z kolei ich linia Novol for Classic Cars ma już 10 lat.

W tym roku 10-latkiem stała się też Giełda Klasyków, oferująca najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż. Na Retro Motor Show pojawią się w pawilonie 3, gdzie zwiedzający będą mogli zapoznać się z kilkudziesięcioma ofertami w różnych przedziałach cenowych.

 

Bilety Retro Motor Show

 

Samoloty - pierwszy raz w historii

Retro Motor Show to nie tylko samochody i motocykle, ale również pojazdy specjalne. Ogromnym zainteresowaniem zawsze się cieszy stoisko Fundacji Strażacy Wielkopolska, którzy w tym roku zaprezentują. m.in. Magirusa z OSP Kępno, który kończy w tym roku okrągłe 100 lat.

Agencja Mienia Wojskowego, po raz pierwszy w historii, poza samochodami pancernymi, zaprezentuje wojskowe samoloty - Fokker DR i Albatros. Zwiedzający zobaczą zatem pełen przekrój środków lokomocji - od samochodów, motocykli, poprzez autobusy, wozy strażackie, maszyny rolnicze, na samolotach skończywszy.

Akademia Renowacji i panele dyskusyjne

Poza samą wystawą nie zabraknie też akcentów szkoleniowych. Ciekawe prelekcje i warsztaty w ramach Akademii Renowacji zobaczyć można będzie w pawilonie 3A. Zainteresowani posłuchają o ratowaniu zabytków, technikach lakierowania, szpachlowania i zabezpieczaniu klasyków. Dodatkowo rozmowy m.in. o roli rzeczoznawcy w zakresie dokumentacji pojazdów zabytkowych, czy też o kupnie-sprzedaży unikatowych pojazdów - jednym słowem komplet wiedzy z zakresu kolekcjonerskiej motoryzacji od ekspertów
w branży.

Nie tylko wystawa, ale i klimat

Retro Motor Show znane jest z niepowtarzalnego klimatu, jaki tam panuje. Bo nie jest to wyłącznie wystawa. To prawdziwe święto pasjonatów motoryzacji. Klimatyczna, swingowa muzyka dobiegać będzie zapewne z wielu zakątków, a tym kulminacyjnym momentem będzie koncert Retro Hobby Band, w sobotę i niedzielę, na scenie w pawilonie 3A. Do tego piękne stroje wystawców, ale nie tylko ich. Szafa Retro zadba o to, by każdy zwiedzający miał okazję sprawdzić, jak prezentowałby się w strojach z minionych epok. Ponadto samemu można też stać się częścią tego wydarzenia, przebierając się w klimacie dawnych lat i wchodząc dzięki temu na targi z biletem za niższą cenę.

 

Retro Motor Show 2023

 

Jak widać atrakcji nie zabraknie. Wszystko wskazuje na to, że przed nami największe w tym roku święto klasycznej motoryzacji, którego nie można przegapić.

Co? Gdzie? Kiedy?

Termin: 6-8 października 2023

Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 10, 60-734 Poznań

Wejście:

  • Wschodnie, ul. Głogowska 10
  • Północne, ul. Bukowska 12

Tegoroczna ekspozycja mieścić się będzie w pawilonie 3, 3A, 4 i 5.

Godziny otwarcia:

  • piątek, 6.10.2023: 11:00-19:00
  • sobota, 7.10.2023: 10:00-18:00
  • niedziela, 8.10.2023: 10:00-17:00

    Mapa Retro Motor Show

     *Bilet na Retro Motor Show nie upoważnia do wejścia na teren Poznań Game Arena.

Bilety Co, gdzie, kiedy? Co zobaczysz w edycji 2023 Katalog Wystawców