Najazd starych samochodów na Warszawę

Podziel się

Wielkimi krokami zbliżają się najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Wystawcy stają na głowie, by zachwycić zwiedzających unikatową ekspozycją. Oj będzie na co popatrzeć w tym roku!

Syrena, Ferrari i MG wersja Playboy w jednym miejscu. Co to za okazja?

Są takie samochody, które za dzieciaka oglądało się tylko w telewizji. Są też takie, które za młodu się pchało, bo nie chciały odpalić. Setki z nich pojawią się niebawem w Warszawie na jeden weekend. Ale to nie żaden protest przeciwko strefie czystego transportu. W sobotę i niedzielę, 20-21 kwietnia 2024 odbywają się najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych - Auto Nostalgia - na EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego.

Stare, dobre, spalinowe

Był kiedyś taki serial “Magnum”, w którym główny bohater, detektyw, jeździł czerwonym Ferrari 308 GTS. To motoryzacyjne marzenie wielu chłopców z lat ‘80-tych będzie można osobiście zobaczyć na stoisku Sportivo Silesia. 

Muzeum TamteLata.pl przywiezie z kolei laureata amerykańskich konkursów elegancji - Forda Torino GT, a także bardzo charakterystyczny i niepowtarzalny MG Midget 1500 seria III Playboy. Takie samochody nie sposób zobaczyć na co dzień na ulicach. Ale od czego są targi i zloty miłośników klasyki?!

Auto Nostalgia to święto zabytkowej motoryzacji, która charakteryzowała się dużo większą finezją i kolorytem niż to, co obecnie jest produkowane. Jednak ci starsi z nas pamiętają również, że niemałą fantazją trzeba było się wykazywać, jeżdżąc na przykład samochodami z FSO…

 

Bilety - Auto Nostalgia

 

Klasyki PRL-u

Niezawodność, odporność na awarie i łatwa eksploatacja – tego wszystkiego nie można powiedzieć o Syrenie Bosto, którą znany z YouTube Jan Garbacz wybrał się razem z Pawłem Hoffmanem do Turcji. Wyprawę zakończą właśnie w Warszawie na Auto Nostalgii, gdzie można będzie sprawdzić jak auto poradziło sobie z tą egzotyczną eskapadą.

 

Syrena Bosto

 

Ale czymże byłaby impreza motoryzacyjna w Stolicy bez klasycznych Warszaw?! O te modele zadba Klub Miłośników Syren i Warszaw, prezentując samochody, którymi niegdyś niejeden
z nas jeździł.

 

Największa edycja w historii

Tegoroczna Auto Nostalgia, pod kątem wielkości ekspozycji zapowiada się najokazalej, bo zajmie aż 3 pawilony EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Swoją obecność na targach potwierdzili również: Porsche Club Poland, Giełda Klasyków, Bracia Goźlińscy, Magazyn Automobilista, Klub „Traktor i Maszyna”, Time Machines Warsaw, Youngtimer Mazovia, Novanta Classics czy Stacja Klasyki. To nie koniec, jednak lista wystawców nie jest tak ciekawa, jak unikatowe pojazdy, jakie na ten weekend przygotowują!

 

Mapa terenu Auto Nostalgia

Wszystko to można będzie zobaczyć od 20 do 21 kwietnia 2024. Szczegółowe informacje i ceny biletów znajdziesz klikając w poniższy baner. 

 

Bilety Auto Nostalgia 2024