Rajd Koguta 2023 w Poznaniu!

Podziel się

Czy zostanie pobity Rekord Polski w kategorii największego przejazdu pojazdów zabytkowych na torze wyścigowym? Dowiemy się już 08.06 na Torze Poznań!

7. Charytatywny Rajd Koguta 

Już 8 czerwca ponad 2600 klasyków pojawi się na starcie siódmego charytatywnego Rajdu Koguta. Wszyscy spotykają się w Oławie, skąd pochodzą organizatorzy - Muzeum Motoryzacji WENA. Do pokonania będą mieć w tym roku 530km, a meta znajduje się w Stegnie. Dlaczego akurat tam? Tak wyniknęło z lodowania Ministra Leszka. :) A wszystko w szczytnym celu. Pieniądze zebrane w rajdzie przeznaczone są na pomoc szpitalom oraz fundacjom wspierającym chore i potrzebujące dzieci.

 

Rajd Koguta 2023

 

Przystanek Poznań

Impreza startuje o godzinie 8:00 w Oławie. Popołudniu uczestnicy dotrą do Poznania, gdzie zatrzymają się na dłuższą chwilę. Tu wszyscy spędzą też pierwszą noc, natomiast kolejne dni będą się już układać według indywidualnego tempa i obranej trasy. Jednak zanim zajdzie słońce, czeka nas wszystkich wyjątkowe wydarzenie na Torze Poznań.

Czy padnie rekord?

Organizatorzy razem z Automobilklubem Wielkopolski przygotowali niecodzienne zadanie dla uczestników rajdu. Wszyscy bowiem przejadą po torze wyścigowym w Przeźmierowie pod Poznaniem, a biorąc pod uwagę ich liczebność - to może być ogromne, ale i imponujące przedsięwzięcie.

Tor Poznań ma nieco ponad 4 km, więc biorąc pod uwagę 2600 pojazdów z Rajdu Koguta, wychodzi na to, że co ok. 1,5m będzie stał jakiś samochód. Doliczając ich długość, wychodzi na to, że będą nawet musiały stać obok siebie, bo jeden za drugim się nie zmieści... Ale to tylko nasze luźne wyobrażenia. :)

Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości? Najlepiej przekonać się osobiście! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.