Sezon otworzyła Auto Nostalgia w Warszawie

Podziel się

Pierwsza duża impreza z klasyczną motoryzacją w tym roku za nami! Udany początek w Warszawie. A my odliczamy już do październikowego spotkania w Poznaniu.

Setki zabytkowych pojazdów na Expo XXI

Tegoroczna odsłona Auto Nostalgii podobnie jak przed rokiem odbyła się w halach Expo XXI w Warszawie. Wydarzenie organizowane przez Grupę MTP to najstarsze w Polsce targi pojazdów zabytkowych. Przestrzeń targową wypełniły setki zabytkowych pojazdów z najróżniejszych epok i zakątków świata. Na fanów retro-motoryzacji czekały m. in. popularne „Maluchy”, Polonezy, Tarpany, Mercedesy, modele Porsche, Volvo, czy Ferrari. Zwiedzający, którzy licznie zjawili się w Expo XXI mogli zatem spędzić wiele czasu
w towarzystwie wyjątkowych pojazdów z minionych lat.

Gwiazdy tegorocznej Auto Nostalgii

Wśród tej bogatej i urozmaiconej ekspozycji zwiedzający mogli znaleźć prawdziwe perełki. Wyjątkowe czarne Ferrari 328 GTS Wide Body, należące do Kuby Przygońskiego zaprezentował magazyn Classicauto. Nie można było przejść obojętnie obok Ramblera z 1903 roku, będącego najstarszym zarejestrowanym samochodem w Polsce. Citroen Xantia w topowej wersji ACTIVA to z kolei gwiazda strefy mClassic, a Nissana President, stylizowanego na buddyjską świątynię można było spotkać w strefie Giełdy Klasyków. Sporą popularnością, także wśród najmłodszych zwiedzających cieszył się Porsche 911 zaprojektowany na wzór bajkowej postaci Sally. Koncepcja przygotowana przez Patryka Mikiciuka pojawiła się w strefie AżDoZet.

Bez wątpienia to właśnie te modele przykuwały największą uwagę zwiedzających, choć
z pewnością każdy uczestnik miał swój subiektywny ranking najciekawszych pojazdów. Mocno rozpieszczeni mogli poczuć się fani słynnego Porsche 911. O jego bogatą ekspozycję zadbało Porsche Club Polska, które zabrało  ze sobą kilka ciekawych modeli, w tym 911 993, czy Carrera w wersji Turbo. O miłośników motoryzacji rodem z Półwyspu Apenińskiego zadbało z kolei Abarth Club Poland, prezentując modele marki, należące do klubowiczów oraz Sportivo Silesia, zabierając ze sobą liczne samochody spod znaku Alfa Romeo, na czele z modelem Montreal z 1972 roku.

Niespodziewane odwiedziny

W tegorocznej edycji Auto Nostalgii wzięło udział 9227 gości. Obecność jednego z nich była jednak szczególnym zaskoczeniem. W strefie przygotowanej przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie pojawił się Sobiesław Zasada. Absolutna legenda polskich rajdów w trakcie wizyty na Auto Nostalgii podpisywała książki, poświęcone swojej bogatej karierze. Samo Muzeum podczas targów obchodziło jubileusz 50-lecia legendarnego Tarpana.

Kolejne wydarzenia motoryzacyjne już niebawem

Za niespełna miesiąc od 13 do 14 maja na Torze Służewiec odbędzie się druga edycja Warsaw Caravaning Festival, który zainauguruje sezon targowy w branży caravaningowej. Jest to wyjątkowe spotkanie przedstawicieli branży, zlotowiczów planujących wyprawy oraz pasjonatów caravaningu, szukających nowego sprzętu i inspiracji.

Fani retro-motoryzacji mogą z kolei rezerwować swój czas na początku października, kiedy odbędzie się kolejna odsłona Retro Motor Show. Wydarzenie tradycyjnie potrwa trzy dni i rozpocznie się 6 października. Najlepsze zabytkowe modele pojawią się jak zwykle na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Zwieńczeniem motoryzacyjnej części roku targowego będzie Caravans Salon Poland, czyli najważniejsze wydarzenie w branży caravaningowej w Polsce. Na miłośników tej formy turystyki będą czekać setki kamperów, przyczep i innych pojazdów turystycznych, w tym wiele premierowych modeli.  

Do zobaczenia za rok!

Targi Auto Nostalgia powrócą w 2024 roku. Dokładna data wydarzenia zostanie ogłoszona wkrótce.