Sobiesław Zasada na czele: Rajd Maluchów ku chwale Monte Cassino

Podziel się

Wyruszając w podróż ku pamięci bitwy pod Monte Cassino, Sobiesław Zasada prowadzi grupę ośmiu kultowych "Maluchów" w wymagającą wyprawę z Krakowa do Włoch. Wśród krętych dróg alpejskich i włoskiego słońca, uczestnicy odkrywają nie tylko historię, lecz także pasję i determinację. To niezwykłe przedsięwzięcie, będące zarówno hołdem dla bohaterów, jak i wyrazem ludzkiej wytrwałości w dążeniu do celu.

Legendy na kółkach: Maluchy wyruszają w podróż ku pamięci

Rok 1944. Bitwa o Monte Cassino toczona jest na krwawych polach Włoch. Wśród tysięcy poległych, odznacza się 2. Korpus Polski pod dowództwem generała Władysława Andersa. Dzisiaj, 80 lat później, pamięć o bohaterstwie Polaków wzbudza nie tylko dumę, ale i inspiruje do wyjątkowych gestów. Jednym z nich jest wyprawa zabytkowych Fiatów 126p, znanych potocznie jako "Maluchy", do samego Monte Cassino.

Szlakiem historii z Krakowa do Włoch

Pod przewodnictwem 94-letniego Sobiesława Zasady, doświadczonego rajdowca i przedsiębiorcy, osiem kultowych "Maluchów" wyrusza w podróż ku pamięci. Z Krakowa do Monte Cassino czeka ich 1700 kilometrów pełnych wyzwań i emocji. Dla uczczenia 80. rocznicy bitwy, załogi planują uczestnictwo w oficjalnych uroczystościach oraz złożenie hołdu na Polskim Cmentarzu Wojennym.

Pasja, historia i Maluchy: Odrobina PRL-u w włoskim słońcu

Wyprawa to nie tylko podróż w czasie, lecz także hołd dla polskiego ducha i pasji. Fiaty 126p, symbole epoki PRL-u, poddane zostały starannym przygotowaniom, by sprostać wyzwaniom trasy. Wraz z doświadczonymi mechanikami i zabezpieczeniami medycznymi, załogi stawiają się na starcie, gotowe na każde wyzwanie, jakie przyniesie im droga do Monte Cassino.