Świetny początek Retro Motor Show

Podziel się

Punktualnie o 11:00 bramy Międzynarodowych Targów Poznańskich otworzyły się na miłośników pojazdów zabytkowych. Czekały na nich 4 duże pawilony wypełnione historią motoryzacji.

Handlowy piątek

Pierwszy dzień targów, z uwagi na dzień roboczy, jest idealny dla osób, które marzą o zakupie własnego klasyka. Retro Motor Show to świetna okazja, by w jednym miejscu zobaczyć kilkadziesiąt ofert z całej Polski. Pojazdy na sprzedaż prezentuje m.in. Giełda Klasyków, BRP Bracia Goźlińscy, Auto-Classic, Fabryka Klasyków czy Novanta6Classic. 

Na targach można znaleźć samochody z różnych półek cenowych. Najwyżej finansową poprzeczkę zawiesza w tym roku Lamborghini  Aventador LP720-4 50 Anniversario. Co prawda nie jest to typowy klasyk, bo rok produkcji to 2014, ale na pewno unikatowy. Jest to jeden ze 100 zbudowanych modeli, powstały z okazji 50-lecia tej marki. Nie ma zatem wątpliwości, że jego wartość kolekcjonerska jest ogromna i będzie tylko rosnąć.

Jeśli natomiast ktoś poszukuje jednośladu, to Nowak Motocykle również ma na swoim stoisku ciekawe modele. Na brak wyboru potencjalni kupcy na pewno nie mogą narzekać.

Scena należała do Akademii Renowacji

W pawilonie 3A znajduje się scena, którą dzisiaj zdominowały treści techniczne. Nic jednak dziwnego, Retro Motor Show odwiedziło dziś wiele szkół z całej Polski. Uczniowie i pozostali zwiedzający mogli posłuchać o lakierowaniu, technikach konserwatorskich i praktycznych poradach dotyczących renowacji pojazdów. A szkolili ich fachowcy w swojej dziedzinie, m.in.  Anest Iwata czy też firma Novol.

Zróbmy więc prywatkę!

Sobota i niedziela na cenie obfitować będzie w niezwykle urozmaicone treści. Wystąpi na niej zespół Retro Hobby Band i zagra zarówno starsze kawałki, jak i współczesne hity, ale w swingowych aranżacjach. O 15:00 przy ich rytmach odbędzie się również potańcówka jak za dawnych lat. Biorąc pod uwagę liczbę przebranych osób, wyglądających jak z minionych epok, ten widok może być spektakularny.

Rozmowy, dyskusje, wspomnienia

Nie zabraknie też ciekawych rozmów. O swojej pasji opowie Klub Miłośników Starych ciągników i Maszyn Rolniczych “Traktor i Maszyna”. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się budowane Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie, a o szczegółach jego powstawania opowie Tomasz Jurczak.

Pojazdy, muzyka, stroje

Klimat panujący w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich w czasie Retro Motor Show ma w sobie coś magicznego. Warto tego doświadczyć i poczuć się jak w wehikule czasu. Nie można też zapominać o największej gwieździe tegorocznej edycji, czyli Ferrari F40 od LaSquadra - chyba najczęściej jak do tej pory fotografowany pojazd na Retro Motor Show.

Co? Gdzie? Kiedy?

Termin: 6-8 października 2023

Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 10, 60-734 Poznań

Wejście:

  •     Wschodnie, ul. Głogowska 10
  •     Północne, ul. Bukowska 12

Tegoroczna ekspozycja mieścić się będzie w pawilonie 3, 3A, 4 i 5.

Godziny otwarcia:

  •     sobota, 7.10.2023: 10:00-18:00
  •     niedziela, 8.10.2023: 10:00-17:00

Ceny biletów do 5 października (w dni wydarzenia ceny będą wyższe):

  •     Ulgowy: 39 zł
  •     Normalny: 45 zł
  •     Specjalny (dla osób przebranych: 29 zł

●     Wstęp dla dzieci do 6 roku życia (które nie ukończyły jeszcze 7 lat) bezpłatny.