5 powodów, dla których warto odwiedzić targi Caravans Salon Poland

Podziel się

Już 21-23 października w Poznaniu odbywają się największe w Polsce targi kamperów i przyczep campingowych. A tam? M.in. strefa retro! :)

Dlaczego warto przyjść na Caravans Salon

Dogodny termin i lokalizacja, to nie jedyne zalety i argumenty za tym, aby odwiedzić Caravans Salon w Poznaniu. V edycja targów zapowiada się imponująco i rekordowo pod wieloma względami, a każdy, kto jest zainteresowany kamperami, przyczepami i turystyką caravaningową powinien odwiedzić targi, z co najmniej pięciu powodów!

Powód 1 – Różnorodna i bogata ekspozycja w jednym miejscu i czasie

Zakup czy wynajęcie pojazdu turystycznego często wiąże się z długim poszukiwaniem i sprawdzaniem licznych opcji i ofert. Najlepiej jest zobaczyć i sprawdzić kamper czy przyczepę przed ostatecznym wyborem.

Targi w Poznaniu, na których zobaczymy pełen przekrój dealerów, producentów i pojazdów oferowanych w Polsce umożliwiają nam porównanie i sprawdzenie ofert w jednym miejscu i czasie w kilka czy kilkanaście godzin, bez konieczności jeżdżenia i odwiedzania firm w salonach. Nie wspominając już o licznych promocjach i rabatach targowych.

Możemy za jednym razem załatwić zakup lub wynajem, serwis, doposażenie czy dokupić potrzebne nam akcesoria, ponieważ na Caravans Salon wystawcy prezentują każdy aspekt caravaningu: pojazdy, usługi, akcesoria, doradztwo i technologie. Pięć pawilonów caravaningu i niemal 40 000 m2 na pewno daje nasz szerokie możliwości.

Natomiast dla osób, które dopiero wkraczają w świat caravaningu, nie ma lepszej okazji do zobaczenia jak jest On różnorodny, do poszerzenia wiedzy i załapania „bakcyla” podróżowania na 4 kółkach.

Powód 2 – Premiery i nowości

Każda edycja targów w Poznaniu obfituje w premiery kamperów, przyczep, nowych technologii czy gadżetów przydatnych w podróży. Odpowiedni termin imprezy daje szansę na dużą ilość polskich premier modeli, które są prezentowane na początku września w Düsseldorfie na największych targach caravaningowych w Europie.

Globalne marki, dealerzy i polscy producenci chętnie pokazują premiery, wiedząc, że przyciągają one uwagę i są uświetnieniem targów. W poprzedniej edycji pokazaliśmy na Caravans Salon Poland około 20 premier kamperów i przyczep, a ten rok zapowiada się równie obficie.  

Nowe modele i wersje tworzone na sezon 2023 to duża część ekspozycji targowej, którą uzupełniają bestsellery poszczególnych marek a także pojazdy customowe i unikatowe. Duża powierzchnia targów daje możliwość zaprezentowania nawet ponad 400 kamperów i przyczep.

Powód 3 – Vanliferzy i podróżnicy

Caravaning to również Vanlife, czyli sposób na życie polegający na mieszkaniu w mobilnym domu, na co dzień, podróżując i zmieniając „miejscówki”, co pewien czas. Jedni w ten sposób żyją cały rok, inni tylko kilka miesięcy w każdym sezonie. Zwiedzają tak Polskę, Europę i inne kontynenty, gromadząc wspomnienia, materiały do blogów, vlogów i książek. Vanliferzy chętnie dzielą się swoimi historiami, przygodami i doświadczeniem i mają niekiedy dziesiątki tysięcy wiernych fanów w internecie.

Strefa Vanlife w Pawilonie 4 podczas Caravans Salon Poland to miejsce tętniące życiem, pełne spotkań z bohaterami blogów. W tym roku na pewno odwiedzą nas nasi Ambasadorzy, czyli Podróżovanie a także ekipy Foxes in Eden, VandalVan, Tripciak Crew i wiele innych, bo w sumie zaplanowaliśmy kilkanaście stanowisk dla podróżników.

Warto przyjść poznać tych ludzi, ich historię i zobaczyć ich vany i kampery, które w wielu przypadkach zbudowali sami i są unikalne, pięknie urządzone i inspirujące dla osób, które chcą same zbudować swojego vana.

Powód 4 – Strefa Retro i społeczność zlotu

Pawilon numer 4 tętni życiem nie tylko za sprawą popularnych Vanliferów, drugą obszerniejszą strefę stanowi RETRO, czyli projekt który realizujemy wspólnie z grupą CamperMajstry, która zrzesza między innymi wielu właścicieli starych, klasycznych i nietuzinkowych kamperów, vanów i przyczep.

W Strefie RETRO zobaczymy zatem około 25-30 zabytkowych, wyjątkowych pojazdów i spotkamy się z ich właścicielami, pasjonatami którzy chętnie o nich opowiedzą.

Nie mniej ciekawy jest też zlot Przystanek_targi, który towarzyszy Caravans Salon Poland. W tym roku ponad 200 ekip zamieszka na placach i parkingach pomiędzy Pawilonami targowymi, tworząc atmosferę imprezy. Zlotowicze również chętnie pokazują swoje kampery i przyczepy, jeśli się ich o to poprosi. Ekipy przybywają z całej Polski i nie tylko i są tam ludzie z każdego pokolenia, bo caravaning to ludzie.

Powód 5 – Imprezy towarzyszące – Turystyka, Jachty i Podróżnicy

Kampery i przyczepy to najważniejsza i największa część ekspozycji targowej 21-23 października, ale w ten weekend odbywa się też kilka innych imprez, które razem z Caravans Salon tworzą blok targów. Co istotne wszystkie te imprezy dostajemy już w cenie biletu na targi caravaningowe.

Tour Salon, czyli targi turystyki i regionów zapewnią atrakcje związane z szeroko pojętą turystyką. Oferty biur podróży, doradztwo w planowaniu wakacji i promocja różnych regionów Polski, to główne tematy imprezy.

Fani żeglarstwa i motorowodniacy na pewno znajdą coś dla siebie podczas Yacht Salon, targów łodzi i sprzętu do sportów wodnych, które debiutują w tym roku w Poznaniu.

Osobną historią jest Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, na którym na scenie wystąpi ponad 20 prelegentów/podróżników i opowie o swoich podróżach po różnych częściach świata.

 

To tylko najważniejsze 5 powodów, dla których trzeba być na Caravans Salon Poland 2022 od 21 do 23 października w Poznaniu. Caravaning to bardzo bogaty i różnorodny świat, który warto poznać i których chcemy poznawać, bo już 72% naszych rodaków deklaruje, że chciałoby wypróbować kampera, jako sposób na spędzenie urlopu czy wakacji.

Do zobaczenia na Caravans Salon!

>>>>>BILETY DO NABYCIA ONLINE: TUTAJ<<<<<