Automobil klub Turek dołącza do grona wystawców

Podziel się

Automobil Klub Turek został założony w roku 2017 przez wspólną miłość i pasję do motoryzacji zabytkowej. Sprawdźcie, co zaprezentują na swoim stoisku podczas Retro Motor Show.

W ramach Targów Retro Motor Show będzie można obejrzeć wyjątkowe zabytki, o których marzy niejeden fan motoryzacji . Na wystawie będziemy mogli zobaczyć m.in. auta ze stajni VW, ale również Mercedes, Chevrolet i wiele innych.  

VW Karmann Ghia Cabrio z 1970 roku, sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych w 2015 roku, całkowicie odrestaurowany przez właściciela w Polsce w 2017 roku. Zdobywca 3 wielu nagród. Podczas renowacji zachowano oryginalny wygląd auta, jedyna zmiana to jednostka napędowa 2.0 Bokser o mocy 100 KM, układ wydechowy 4-1.

VW Golf 1 Cabrio z 1992 roku w kolorze butelkowej zieleni. Samochód został całkowicie wyremontowany, otrzymał felgi z serii BBS rm z poszerzonymi rantami. Jednostka napędowa ABF 16 zaworowy 150 KM. Układ wydechowy 2,5 cala 4-2-1.

Kolejnym VW jest dobrze wszystkim znany…  OGÓREK! Czyli Westfalia z 1969 roku, sprowadzona ze Stanów. W pełni oryginalna, wyposażona w meble kempingowe firmy Westfalia. Wyremontowana jednostka napędowa o pojemności 1,6 Bokser to również zdobywca wielu nagród. Auto dzięki stylizacji zachowującej rdzę - wyróżnia się na tle innych klasyków.