Czerwone samochody opanują MTP!

Podziel się

Wozy strażackie, pokazy gaszenia ognia, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy - to będzie wyjątkowa sobota na targach!

Kawalkada wozów strażackich przejedzie w sobotę, 20 sierpnia, przez Poznań, by zaparkować na targach. Tutaj odbędzie się już piąty Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów. Będą pojazdy z całej Polski, stare i nowe, i wiele atrakcji.

Duży MAN TGM z Dopiewa, lekki i mały Volkswagen T4 używany w Dębince czy ponad dwudziestoletni Jelcz, wciąż służący strażakom w Konojadzie. To tylko niektóre z samochodów używanych przez Ochotnicze Straże Pożarne, które w sobotę oglądać będzie można na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Pojawią się tu również pojazdy zabytkowe, które już przeszły na zasłużoną emeryturę.

Zlot to spotkanie strażaków z OSP z całej Polski, ale także świetna okazja, by podpatrzeć ich akcji, porozmawiać o ich pracy i obejrzeć sprzęt, jakiego używają.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00 – wtedy wozy na sygnale wjadą na targowy plac Marka (uwaga, strażacy zapowiadają, że będzie głośno). W programie – wiele pokazów, np. gaszenie płonącego oleju czy udzielanie pierwszej pomocy. Odbędą się również: zawody w gaszeniu pożaru, akcja ratownicza na żywo, gaszenie pożaru zabytkową sikawką konną, symulator jazdy po autostradzie czy pokaz Grupy Ratownictwa specjalistycznego, wykorzystującej psy poszukiwawcze. Młodzi marzący o karierze strażaka będą mogli sprawdzić swoje siły na dmuchańcach w kształcie gaśnicy, wozu czy remizy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Organizatorami zlotu są Fundacja Strażacy Wielkopolska wraz z Grupą MTP.

 

V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

20 sierpnia, godz. 10:00-18:00

Międzynarodowe Targi Poznańskie (plac Marka), wejście przez Hol Wschodni od strony Mostu Dworcowego