Fenomenalna frekwencja na Retro Motor Show!

Podziel się

Kolejny dzień spotkań, rozmów i atrakcji, a także rozstrzygnięcie Retro Motor Show Awards 2022. Drugi dzień targów przeszedł do historii.

Bilety Bilet specjalny! Katalog Wystawców Mapa targów / Plany Pawilonów

Tegoroczna edycja Retro Motor Show rozpędziła się na dobre, dostarczając niezapomnianych emocji i wrażeń tłumom zwiedzających. Rekordowa frekwencja nie zaskoczyła organizatorów. To kolejny dowód, że to wyczekiwana edycja, zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów.

Nie tylko moto-gwiazdy

Powiedzieć, że dużo się działo, to jak nic nie powiedzieć! Na stoisku Automobilklubu Wielkopolskiego i Automobilklubu Wielkopolskiego - Komisja Pojazdów Zabytkowych aż roiło się od gwiazd. Zwiedzający mogli zobaczyć tu znane z ekranów pojazdy, które "zagrały" w filmach takich jak: "Jack Strong", "Most Szpiegów" czy "O jeden most za daleko".

Oprócz moto-gwiazd z czerwonego dywanu, na stoisku Automobilklubu Wielkopolskiego zagościł sam Jacek Żytkiewicz! Kultowa postać z serialu "Zmiennicy", w którą wcielił się Mieczysław Hryniewicz, zdobyła serca polskich widzów pod koniec lat '80-tych. Dziś zwiedzający Retro Motor Show mieli okazję porozmawiać z p. Mieczysławem i zdobyć wspólną fotkę czy autograf. Oczywiście w asyście legendarnego WPT 1313! Chętnych nie brakowało ;)

Retro Motor Show 2022

 

Retro Motor Show 2022

 

Retro nie zwalnia tempa

Drugi dzień obfitował w liczne wydarzenie towarzyszące. Scena Główna, zlokalizowana w pawilonie nr 6, ponownie zapełniła się gośćmi - pasjonatami, amatorami, zawodowcami. Do pierwszej kawy o swoich doświadczeniach opowiadał Andrzej Kaźmierczak, prezes klubu "Traktor Maszyna - Miłośnicy Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych". Tuż po nim o źródłach wiedzy o zabytkowej motoryzacji opowiedział duet - Magdalena Bielawska i Piotr Łukaszewicz z portalu Warsztat.pl. Nie zabrakło też kobiecej perspektywy - o kobietach w motoryzacji rozmawiały Agnieszka Duchno z RetroHobby.pl, Wioletta Rolewska z "AżDoZet", Arletta Adam z Automobilklubu Wielkopolskiego i Katarzyna Lewandowska, prezes zarządu Citroen Oldtimer Club Polska.

Retro Motor Show 2022

Generał Passat, czyli Piotr Sobczak opowiedział o swoich ponad 50(!) wyprawach pojazdami zabytkowymi. Przedstawiciele automobilklubów - Bartosz Bieliński (prezes Automobilklubu Wielkopolski), Tomasz Jurczak (Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie), Rafał Pietrzak (Muzeum Pojazdów Zabytkowych – Tamte Lata w Zgierzu) oraz Zbigniew Kopras (Muzeum Sztuki Inżynierskiej w Fiałkowie) debatowali na temat przyszłości muzeów.

Retro Motor Show 2022

Ciekawy temat podjął też Krzysztof Przybek z EVGARAGE, który opowiedział o... elektrycznych klasykach! W przerwach zwiedzającym tradycyjnie przygrywał na scenie Retro Hobby Band, porywając do tańca miłośników nuty retro.

Retro Motor Show 2022

 

Retro Motor Show 2022

 

Najlepsze pojazdy, najlepsze stoiska

Dzisiejszego wieczoru poznaliśmy zwycięzców Retro Motor Show Awards! Kapituła konkursowa wyłoniła tegorocznych zwycięzców.

W kategorii "POJAZD" nagrody otrzymali:

  • Classicauto za BMW 328W
  • BRW Bracia Goźlińscy za Dodge Viper
  • Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie za Jelcza Oława

W kategorii "STOISKO" nagrodzeni zostali:

  • Automobilklub Wielkopolski
  • Klub Zabytkowych Mercedesów
  • Klub Syren i Warszaw
Retro Motor Show 2022
Retro Motor Show 2022
Retro Motor Show 2022
Retro Motor Show 2022
Retro Motor Show 2022

Więcej zdjęć z drugiego dnia targów Retro Motor Show <<<TUTAJ>>>

Niedziela to trzeci i zarazem ostatni dzień targów Retro Motor Show. Ekspozycja czynna będzie w godzinach od 10:00 - 17:00. Na zwiedzających czeka 6 pawilonów - 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A. Bilety można zakupić online lub stacjonarnie w kasach.

Program wydarzeń Mapa targów / Plany Pawilonów
Kup bilet