Kamienie milowe Toyoty na stoisku Auto Świata Classica

Podziel się

Podczas Retro Motor Show na stoisku Auto Świata Classica będzie można zobaczyć aż 5 aut japońskiego producenta, które pokazują na czym firma zbudowała swoją potęgę i w którym kierunku zmierza w przyszłości.

Najstarszy z nich to Land Cruiser 40, którego wytwarzanie rozpoczęło się w 1960 roku i który dał początek znanym na całym świecie terenowym samochodom Toyoty. Drugim ciekawym autem będzie Corolla E10 – pierwsza generacja najlepiej sprzedającego się modelu samochodu na świecie, dzięki któremu Toyota znana jest w każdym zakątku naszego globu.

Historia sportu samochodowego byłaby też znacznie uboższa bez trzeciego auta ze stoiska Auto Świata Classica – pierwszej generacji Celiki (prezentowane będzie auto w wydaniu po liftingu z 1975 roku, model RA28).

Czwartym samochodem będzie prekursor ekologicznego myślenia o motoryzacji zanim stało się to jeszcze modne – Toyota Prius pierwszej generacji, która jest już pełnoprawnym youngtimerem (pierwsze egzemplarze mają już 21 lat!). Prezentowany egzemplarz ma za sobą trudną rolę auta prezentacyjnego i szkoleniowego w Toyota Motor Poland.

Ostatni samochód to znak, dokąd Toyota zmierza w niedalekiej przyszłości: Mirai jest pierwszym seryjnie produkowanym samochodem zasilanym wodorem. Jego historia zaczęła się dopiero 4 lata temu, ale w tym krótkim okresie udało się mu już sporo „namieszać” w światowej motoryzacji.