Legendy światowej motoryzacji w Poznaniu!

Podziel się

Ponad 100-letnie samochody, egzemplarze sprowadzane prosto z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie, unikalne perły motoryzacji. To wszystko już 28-30 października 2022 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dla jednych będą to wspomnienia, dla innych lekcja historii.

Bilety Bilet specjalny! Co, gdzie, kiedy? Katalog Wystawców
Retro Motor Show 2022

Weekend pod hasłem motoryzacji

Tegoroczna wystawa zapowiada się imponująco! Aż 6 hal zostanie wypełnionych po brzegi zabytkowymi pojazdami. Wśród wystawców pojawią się Automobilkluby z całej Polski, muzea motoryzacyjne, kluby i stowarzyszenia miłośników motoryzacji czy też organizatorzy rajdów samochodowych. Dodatkowo ekspozycję uzupełni strefa Retro Tuningu oraz producenci części i akcesoriów samochodowych. Bogatą ofertę zaprezentują firmy sprzedające i skupujące samochody. Akademia Renowacji natomiast poprowadzi cykl szkoleń i prelekcji o najlepszych technikach odnawiania pojazdów. Do tego indywidualni kolekcjonerzy zaprezentują na co dzień skrywane w swoich garażach samochody i motocykle, często mające blisko 100 lat!

Retro Motor Show 2022


Jakie modele zobaczycie?

Najstarszym pojazdem, jaki zostanie zaprezentowany będzie Renault AX z 1906 roku, posiadający
w 75% oryginalne części. Niewątpliwą atrakcją będzie wystawa Porsche Club Poland, które zaprezentuje ikonę segmentu grand tourismo, model Porsche 928. Na ponad 200 m2 w hali nr 5 w postaci sześciu egzemplarzy będziemy mogli zobaczyć przegląd gamy modelowej, od wersji 928 S2 (wersja przedliftowa) do 928 S4 (wersja poliftowa) przez absolutnie unikatowe modele koncepcyjne 928 H21 (cabrio), zaskakujący 928 H50 (model czteromiejscowy), które przyjadą do Poznania prosto z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie. Uzupełnieniem będzie egzemplarz przygotowany do sportu, zwycięzca wyścigu wielogodzinnego na torze Nurburgring oraz prezentowany poza stoiskiem, we wschodnim holu wejściowym na terem MTP, egzemplarz przeznaczony do badań.

Retro Motor Show 2022

Nie sposób przejść obojętnie obok Armstronga Siddley z 1927 roku, z historią w angielskiej rodzinie królewskiej. To prawdopodobnie jedyny egzemplarz w Polsce. Nietypowy wygląd BMW Isetty 1955 roku od Giełdy klasyków również przyciągnie spojrzenia zwiedzających. Citroen Oldtimer Club Polska pokaże natomiast jedyną w Polsce przedwojenną taksówkę - Citroën AC4 z 1930 roku. A jeśli zastanawiacie się jakimi limuzynami jeździł włoski rząd oraz mafia, to poznacie Maserati Quattroporte z 1981 roku z potężnym silnikiem V8 i 4 gaźnikami.

Retro Motor Show 2022

Filmowe kadry u Automobilklubu Wielkopolskiego

Na plan filmowy takich produkcji jak "Vabank", "Zmiennicy”, "07 zgłoś się", "Sensacje XX Wieku - Chwała zwycięzcom" czy "Jack Strong" zabierze wszystkich Automobilklub Wielkopolski. Scenografie nawiązujące do kadrów oraz dopasowane do nich samochody – tam każdy się poczuje jak w innym świecie!

Wróć do domu własnym klasykiem!

Bogatą ofertę zaprezentują firmy sprzedające używane pojazdy. To doskonała okazja by w jednym miejscu zobaczyć dziesiątki samochodów i motocykli na sprzedaż, poznać ich historię, a także porozmawiać z właścicielami. W czasach galopującej inflacji to świetny sposób na zamrożenie kapitału.

Retro Motor Show 2022

Akademia Renowacji i Retro Tunning

Fachowców zainteresuje na pewno program warsztatów, szkoleń i rozmów prowadzonych przez Akademię Renowacji. Zaprezentują najciekawsze techniki na przywrócenie blasku zabytkowym pojazdom. Ciekawe prace zobaczyć można też w sekcji Retro Tuningu. Przekonać się można, że nawet i starsze samochody mogą nabrać pazura i nowego charakteru, jeśli się je odpowiednio udoskonali.


Pojazdy specjalne

Retro Motor Show to nie tylko samochody i motocykle. To również pojazdy militarne, wozy strażackie oraz zabytkowe autobusy, które zobaczycie na targach. Pełen przekrój motoryzacji na 35.000m2 w Poznaniu!

Retro Motor Show 2022
Retro Motor Show 2022

Muzyka i stroje

Z wielu stoisk dobiegać będzie klimatyczna muzyka sprawiając, że każdy kto przekroczy w ten weekend próg MTP, poczuje się jakby cofnął się w czasie o dziesiątki lat. Na scenie królować będzie Retro Hobby Band, a wszystko uzupełni Szafa Retro, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić jak wyglądałby w stylizacjach z dawnych lat. A Ci, którzy mają swoich garderobach stroje z minionych epok, mogą wejść z biletem specjalnym – nowością ogłoszoną w tym roku przez organizatorów.


Co, gdzie, kiedy?

• Data i godziny otwarcia
Piątek, 28 października 11:00–19:00
Sobota, 29 października 10:00–18:00
Niedziela, 30 października 10:00–17:00

• Pawilon: 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A
Wejście Wschodnie (hol od Mostu Dworcowego),
Wejście Północne (od ul. Bukowskiej/ Grunwaldzkiej)
Wejście Zachodnie (od ul. Śniadeckich).

• Bilet na Retro Motor Show upoważnia też do wstępu na Targi Hobby (29-30.10)
• Bilety dostępne: ToBilet.pl

Kup bilet