Muzeum Motoryzacji w Białej Oleckiej zaprasza na targi!

Podziel się

Historyczna, folwarczna zabudowa, dziewicze tereny Mazur Garbatych i neobarokowy pałac z przyległym zespołem parkowym. A w samym centrum - Muzeum Motoryzacji w Białej Oleckiej.

Bilety Bilet specjalny! Katalog Wystawców

Nie trzeba być wielkim miłośnikiem klasycznych samochodów czy motocykli, by ulec czarowi historycznej zabudowy folwarcznej, w której Muzeum Motoryzacji w Białej Oleckiej przyjmuje swoich gości. A co dopiero, kiedy w jednym miejscu znajduje się niemal 200 pięknie zaprezentowanych eksponatów, sięgających też czasów przedwojennych i stanowiących przekrój sześciu dekad światowej motoryzacji.

Muzeum Biała Olecka Retro Motor SHow 2022

Dla ułatwienia zwiedzania układ ekspozycji podzielony został wedle państw, które reprezentują samochody. Największe zbiory stanowią pojazdy krajowe (spichlerz zachodni), od produkowanego w Polsce Fiata 508 z 1933 roku, przez montowane w FSO i FSM Fiaty na licencji włoskiej, przez rzadkiego dzisiaj już Mikrusa, popularne modele lat 60-80, a na zapomnianych pojazdach użytkowych kończąc: Nysy, Żuki, Tarpany.

Bogatą kolekcją stanowią jednoślady rodzimej produkcji – 47 eksponatów z pełną gamą motorowerów, skuterów i motocykli.

Muzeum Retro Motor Show

Oprócz gamy Sokołów 125, 600 i 1000, perełką kolekcji jest przedwojenny WUL-GUM, lekki motocykl wytwarzany przed wojną w Poznaniu, ale składany z podzespołów importowanych głównie z Niemiec. Formalnie jednak był zarejestrowany jako polska produkcja. Do dzisiaj zachowanych jest w Polsce zaledwie kilka egzemplarzy tej marki.


Zobaczycie je u nas na targach!

Kup bilety na Retro Motor Show 2022