Nadchodzi Retro Motor Show 2020! Zobacz, co Cię czeka

Podziel się

Już w październiku Retro Motor Show 2020 czyli największe targi pojazdów zabytkowych w Polsce

Giełda Pojazdów Zabytkowych, kolekcje aut od najlepszych Automobilklubów w Polsce, bogata wystawa samochodów kolekcjonerskich, Strefa Retro Tuningu czy… sprzęt wojskowy. To dopiero początek wyjątkowych, motoryzacyjnych atrakcji, które czekają na Was podczas targów Retro Motor Show. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 października 2020 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. W trosce o bezpieczeństwo m.in. uczestnicy targów nabywają bilety jedynie drogą online, przy wejściu bezdotykowo mierzona jest temperatura, a na terenie należy zasłaniać usta i nos. Przypominamy, że w Strefie Żółtej można organizować targi. Od początku roku wprowadziliśmy szereg środków bezpieczeństwa, które pozwalają brać udział w pełni bezpiecznych wydarzeniach.

ZOBACZ, JAK ZADBAMY O BEZPIECZEŃSTWO

KUP BILET NA RETRO MOTOR SHOW KUP BILET NA PARKING

Motoryzacyjna podróż w czasie

Będzie to już V czyli jubileuszowa edycja Retro Motor Show, które od lat przyciąga do stolicy Wielkopolski zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych entuzjastów motoryzacji z czasów naszych dziadków. Retro Motor Show to miliony historii w jednym miejscu. Uczestnicy targów mają niespotykaną okazję zobaczyć z bliska zabytkowe auta (i nie tylko) z całego świata. 

Dla jednych Retro Motor Show to sentymentalna podróż w czasie, a dla innych okazja do spotkania z przedstawicielami prężnie rozwijającej się branży inwestowania w zabytkowe samochody. Jest to także idealne miejsce do zakupu pereł motoryzacji z najróżniejszych okresów z XX wieku.  

Co czeka na uczestników Retro Motor Show 2020?

Poznańskie targi pojazdów zabytkowych to pokaz motoryzacyjnych unikatów w skali kraju i świata. W tym roku swoje kolekcje zaprezentują m.in. Automobilklub Wielkopolski, który pokaże niesamowite youngtimery czy zabierze nas do Paryża i Londynu sprzed lat. Członkowie automobilklubu zaproszą uczestników do strefy stylizowanej na XIX i XX-wieczną Anglię i Francję. Pozostając w temacie trójkolorowych - jak co roku na Retro Motor Show znajdzie się kolekcja samochodów od Citroen Klub Poznań. Z kolei sportowe i luksusowe klasyki z niemieckim sznytem pokaże Porsche Club Polska.

KUP BILET NA RETRO MOTOR SHOW KUP BILET NA PARKING

Jak inwestować w samochody kolekcjonerskie i dlaczego warto? Na te pytania z pewnością odpowiedzą eksperci z Austor, którzy szykują na targi wystawę ponad 40 aut z duszą i pewną, inwestycyjną przyszłością. W tym miejscu nie zabraknie m.in. amerykańskiej klasyki w najlepszym wydaniu.

Na targach swoją kolekcję pokażą również miłośnicy brytyjskiej marki, a właściwie to ikony - Morgan Sports Car Club Poland. Unikatowy, sportowy samochód znajdzie się na stoisku razem z autem od Cabrio Poland czyli fundacji zrzeszającej fanów najróżniejszych kabrioletów.

Do grona wystawców Retro Motor Show 2020 dołączył także MPK Poznań, który podczas wydarzenia pokaże dwa zabytkowe pojazdy - Jelcza RTO 043 i Ikarusa 260.04.

Z drugiej strony na targach znajdzie się pokaźna kolekcja od BZYK Rider Swarzędz czyli miłośników zabytkowych motorowerów. Uczestnicy wydarzenia zobaczą również zabytkowe, wojskowe pojazdy i sprzęt na wystawie od Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Muzeum Wojskowego i Agencji Mienia Wojskowego. Cała wystawa pojazdów na Retro Motor Show zostanie także wzbogacona o klasyki od prywatnych kolekcjonerów.

Ponadczasowy program

Jak powszechnie wiadomo targi, to idealne miejsce do zakupów i poszerzania wiedzy przez spotkania z ekspertami z danej dziedziny. W tym roku nie będzie inaczej - organizatorzy zapraszają na Giełdę Pojazdów Zabytkowych, gdzie sprzedawcy zaprezentują najciekawsze, zabytkowe modele aut z całego świata i z pewnością doradzą w kwestii wyboru klasyka.

To nie wszystko! Na targach znajdzie się także kilkusetmetrowe stoisko od Giełdy Klasyków (www.gieldaklasykow.pl) czyli jednego z najstarszych i najbardziej popularnych w Polsce serwisów z ogłoszeniami kupna i sprzedaży retro pojazdów. Wystawca zapowiada przyjazd najciekawszych modeli aut znajdujących się w aktualnej ofercie portalu.  

Czy na Retro Motor Show będzie strefa tuningu? Oczywiście, że tak! Już po raz piąty Blackz/AP przygotuje wystawę RETRO Tuning, gdzie zostaną zaprezentowane pojazdy z maksymalnym rokiem produkcji 1995 po ciekawych modyfikacjach wizualnych lub mechanicznych. Cała ekspozycja Retro Motor Show zostanie wzbogacona stoiskami od firm związanych z branżą motoryzacyjną – detailingu, napraw czy branżowe media.

To dopiero początek atrakcji Retro Motor Show 2020. Artykuł, który właśnie czytasz jest na bieżąco aktualizowany. Brzmi zachęcająco? Jeśli tak, to widzimy się na targach. Do zobaczenia! 

KUP BILET NA RETRO MOTOR SHOW KUP BILET NA PARKING

Zobacz, jak targi Retro Motor Show wyglądały w zeszłym roku