Porsche Club Poland na Retro Motor Show 2022

Podziel się

Modele Porsche przyjeżdżają do Poznania prosto z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie!

Bilety Bilet specjalny! Co, gdzie, kiedy? Katalog Wystawców

Jak co roku Porsche Club Poland zaprezentuje na targach Retro Motor Show tematyczną wystawę poświęconą klasycznym modelom producenta ze Stuttgartu. Po zeszłorocznej prezentacji ewolucji modelu Porsche Boxster w tym roku przychodzi kolej na ikonę segmentu grand tourismo, model Porsche 928.

porsche

Porsche 928 S2 (najpiękniejsze auto klasyczne Porsche Parade Polska 2022)

 

Ten wyprodukowany w ponad 61 000 egzemplarzy, na przestrzeni 18 lat produkcji model w założeniu producenta miał zastąpić model Porsche 911. Jak wszyscy wiemy tak się nie stało, Porsche 911 w kolejnej odsłonie modelowej 992 oferowane jest miłośnikom marki na całym świecie, natomiast model 928 stał się pełnoprawnym klasykiem zdobywającym coraz większe uznanie kolekcjonerów na całym świecie ze względu na jego przełomową konstrukcję, oryginalny design, komfort podróży, dźwięk silnika V8 oraz ponadprzeciętną jakość wykonania.

porsche

Porsche 928 H50 4-SITZER (Concept Car)

 

W tym roku model obchodzi 45-lecie wprowadzenia do produkcji. Jego premiera miała miejsce w 1977 roku na genewskim salonie motoryzacyjnym a już w kolejnym roku jako jedyne auto sportowe w historii otrzymało tytuł „Car of the Year 1978”. Na ponad 200 m2 w hali nr 5 w postaci sześciu egzemplarzy będziemy mogli zobaczyć przegląd gamy modelowej, od wersji 928 S2 (wersja przedliftowa) do 928 S4 (wersja poliftowa) przez absolutnie unikatowe modele koncepcyjne 928 H21 (cabrio), zaskakujący 928 H50 (model czteromiejscowy), które przyjadą do Poznania prosto z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie. Uzupełnieniem będzie egzemplarz przygotowany do sportu, zwycięzca wyścigu wielogodzinnego na torze Nurburgring oraz prezentowany poza stoiskiem, we wschodnim hallu wejściowym na terem MTP egzemplarz przeznaczony do badań. Ten ostatni z całą pewnością stanie się ulubieńcem najmłodszych i jednym z najczęściej fotografowanych obiektów tegorocznych targów.

porsche

Porsche 928 S4

 

Pomimo zakończenia produkcji modelu w 1995 roku duch 928 w rodzinie Porsche wciąż żyje. W czerwcu tego roku pokazany został światu niezależny przygotowany przez firmę Nardone Automotive projekt 928 restomod. Cały czas spekuluje się także o powrocie modelu w nowej odsłonie do gamy modelowej producenta. Czy tak się stanie zobaczymy, a tymczasem osoby które choć trochę chcą poczuć Porsche 928 wśród nowych modeli mogą wybrać na przykład Porsche Taycan Sport Tourismo. Co wspólnego z Porsche 928 ma XXI wieczny, w pełni elektryczny ultra nowoczesny samochód? Zapraszamy na nasze stoisko a na pewno dostrzeżecie skąd jego projektanci czerpali swoje inspiracje.

porsche

Porsche 928 H21 CABRIO (Concept Car)   

 

Ekspozycja Porsche Club Poland powstała dzięki zaangażowaniu Zarządu Klubu, poszczególnych klubowiczów, których auta będą prezentowane na stosiku ale także dzięki nieocenionej pomocy Porsche Centrum Poznań, które będzie współgospodarzem stoiska a także, które zaproponuje odwiedzającym możliwość zakupu wybranych produktów z linii Porsche Drivers Selection w specjalnie na tę okazję przygotowanym sklepiku. Natomiast dzięki partnerskiej współpracy z Porsche Polska będziemy mieli po raz kolejny w Poznaniu możliwość oglądać pojazdy z fabrycznej kolekcji Porsche Museum.

Zapraszamy klubowiczów, zakochanych w marce oraz generalnie wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji na kolejne spotkanie na żywo z legendą! Będzie nam Was bardzo miło gościć na naszym stoisku.

kup bilet