Retro Motor Show wystartowało! Rekordowa ekspozycja!

Podziel się

Setki zabytkowych samochodów i motocykli wypełniło pawilony Międzynarodowych Targów Poznańskich. Obecność wielu motoryzacyjnych perełek przyciągnęły tłumy zwiedzających.

Bilety Katalog Wystawców Mapa targów / Plany Pawilonów Program wydarzeń

Ponad 880 zabytkowych pojazdów z Polski i ze świata, prawdziwe legendy klasycznej motoryzacji, giełda pojazdów, bogaty program wydarzeń i duuużo muzyki! Tak w skrócie można podsumować pierwszy dzień targów Retro Motor Show. Rekordowa ekspozycja przyciągnęła tłumy zwiedzających.

Historia kołem się toczy

Kto pamięta legendarne zwycięstwo Sobiesława Zasady z 1966r. w teamie Steyra-Pucha? Choć od pierwszego triumfy minęło ponad 60 lat, do dziś wspomnienia budzą wiele emocji. Niezwykłe BMW 328, pierwszy oldtimer Stanisława Zasady, możecie zobaczyć na żywo na stoisku Magazynu Classicauto na Retro Motor Show 2022.

Retro Motor Show 2022

Legendy w jednym miejscu

Do Poznania zjechali wystawcy z całego kraju i zagranicy, by zaprezentować to, co mają najcenniejszego w swoich garażach. Na miejscu pojawiły się zarówno Automobilkluby, muzea, stowarzyszenia i kluby. I tak na przykład na stoisku Classic Volvo Club zwiedzający mogli zobaczyć Volvo 1800s z 1966 czy Volvo w42GT z 1979. Klasykowisko tradycyjnie zaprezentowało kolekcję SAAB'a, a Citroen Oldtimer Club Polska pojawił się z jedyną w Polsce przedwojenną taksówkę - Citroën AC4 z 1930 roku. No i Porsche Club Poland z ikoną segmentu grand tourismo - Porsche 928. Oczywiście nie sposób wymienić wszystkich - pełną listę wystawców znajdziecie <<<tutaj>>>.

Retro Motor Show 2022
Retro Motor Show 2022
Retro Motor SHow 2022
Retro Motor Show 2022

Odjedź własnym klasykiem!

Targi Retro Motor Show to także świetna okazja do nabycia wymarzonego klasyka. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertami zarówno firm, jak i wystawców indywidualnych. Cały pawilon 5A wypełniony został perełkami od Giełdy Klasyków. Sprzedawcy indywidualni prezentowali wystawione na sprzedaż okazy w pawilonie 8.

Retro Motor SHow 2022

Bogaty program wydarzeń

Targi to nie tylko ekspozycja, ale szereg wydarzeń towarzyszących. Zwiedzający mieli dziś okazję posłuchać historii miłośników i porad specjalistów. Na Scenie Głównej odbyły się wykłady na temat m.in.: systemu aplikacji powłok lakierniczych, certyfikacji i właściwej wyceny aut czy wytycznych dotyczących rejestracji pojazdów, zwolnienia z akcyzy oraz specyfiki badań technicznych pojazdów zabytkowych.

Swoimi historiami podzielił się także Mateusz Świątkowski, znany jako #KlasykiemPoMieście, Bzyk Rider, który opowiedział o wyprawie motorowerami na Monte Casino. Nie zabrakło też duetu - Agnieszka i Piotr Duchno z retrohobby.pl ponownie otworzyli drzwi swojej retro szafy dla zwiedzających.

Scena Głowna Retro Motor Show 2022

Pierwszy dzień targów spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Po sukcesie frekwencyjnym warszawskich targów Auto Nostalgia, Retro Motor Show jest kolejnym wydarzeniem potwierdzających ogromny głód spotkań i niesłabnące zainteresowanie motoryzacją.

Jutro drugi dzień targowej ekspozycji i kolejna szansa dla miłośników klasyków na podróż w czasie. Drzwi będą otwarte dla zwiedzających od 10:00 do 18:00. Bilety na wydarzenie można zakupić online na ToBilet.pl oraz na miejscu w kasach. Przypominamy o bilecie specjalnym w niższej cenie - szczegóły <<<TUTAJ>>>

Jak wyglądał pierwszy dzień Retro Motor Show na zdjęciach? Można sprawdzić <<<TUTAJ>>>.

Przed nami jeszcze dwa, arcyciekawe dni. Do zobaczenia!

Kup Bilet