Wszystko co musisz wiedzieć o edycji 2022

Podziel się

Legendy światowej motoryzacji! 6 pawilonów, wystawcy z całego kraju, setki zabytkowych samochodów i motocykli z Polski i ze świata

Galeria zdjęć Bilety Bilet specjalny! Katalog Wystawców

Retro Motor Show to kultowa impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarze wszystkich miłośników zabytkowej motoryzacji. To jedyny taki moment w roku, kiedy w jedno miejsce zjeżdżają się najpiękniejsze klasyki z całego świata, których normalnie nie da się zobaczyć na ulicach miast. Tegoroczna edycja zapowiada się naprawdę wyjątkowo!

6 pawilonów wypełnionych motoryzacją

Zarezerwujcie sobie sporo czasu, by zwiedzić całą tegoroczną wystawę. Czeka Was do obejścia 6 pawilonów, co daje 35.000 m² powierzchni! Pełen przekrój motoryzacji podczas jednej imprezy. Taka okazja zdarza się tylko raz w roku. Setki unikalnych samochodów i motocykli. To wszystko w dniach 28-30 października 2022 w pawilonach 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A!

mapka Retro Motor Show 2022

Setki samochodów i motocykli

Do Poznania zjeżdżają się wystawcy z całego kraju i zagranicy, aby zaprezentować to, co mają najcenniejszego w swoich garażach. Swoją obecność zapowiedziały już liczne Automobilkluby, muzea i stowarzyszenia. Spotkacie na pewno przedstawicieli Giełdy Klasyków, Klubu Syren i Warszaw czy słynące ze swojej gościnności wyjątkowej Muzeum Wena. 

Retro Motor Show 2022

 

Zobacz plan ekspozycji - pawilon 5

Plan pawilonów Retro Motor Show 2022

 

Pawilon 5A wypełni Giełda Klasyków, która zaprezentuje motoryzacyjne perełki z wielu stron świata. Znajdziecie tu włoskie, francuskie, niemieckie, brytyjskie, amerykańskie, a nawet szwedzkie cuda. Zobaczycie tu m.in.: Alfa Romeo Spider 1600 Junior z 1972 roku, Fiata Crome w wersji z V6, Maserati Quattroporte z 1981 roku czy Talbota Matra Maurena z 1983 roku.

Zobacz wszystkie pawilony na Retro Motor Show 2022

 

Legendy światowej motoryzacji

Stoisko Classic Volvo Club wypełni kolekcja Volvo - zobaczycie tu 1800s z 1966 czy Volvo w42GT z 1979. Klasykowisko tradycyjnie zaprezentuje SAAB'a. Będzie też Klub Zabytkowych Mercedesów, Citroen Oldtimer Club Polska z jedyną w Polsce przedwojenną taksówkę - Citroën AC4 z 1930 roku. Porsche Club Poland zaprezentuje ikonę segmentu grand tourismo - model Porsche 928.

W pawilonie 8A znajdziecie stoiska Agencji Mienia Wojskowego z rekordową ekspozycją miasteczka militarnego na ponad 350m2. Nie zabraknie pojazdów użytkowych, które zapewni m.in.: MPK Poznań, Fundację Strażaków Wielkopolska czy Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych TRAKTOR MASZYNA. Swoje kolekcje zaprezentują też Wiesław i Jakub Buda oraz Złombol.

Retro Motor Show Bilety
Program wydarzeń Retro Motor Show 2022

 

Co zobaczysz w tym roku?

Znane wszystkim popularne Maluchy i inne auta z czarów PRLu. Być może zobaczysz tu swoje pierwsze auto? Tu na pewno zakręci się niejedna łezka w oku!

Limuzynę włoskiego rządu i mafii - Maserati Quattroporte z 1981 roku z silnikiem V8 i 4 gaźnikami.

Ciekawe przykłady caravaningu, vany i przyczepy kempingowe.

Ciekawe przykłady przeróbek i udoskonaleń w klasycznych samochodach.

Volvo P1800 z serialu "The Saint" z Rogerem Moorem. Auto było używane w serialu od 1962 do 1969 w 3 różnych wersjach, ale zawsze białe.

Najpiękniejsze motocykle polskiej i zagranicznej myśli technologicznej.

Najstarszym pojazdem, jaki zostanie zaprezentowany będzie Renault AX z 1906 roku, posiadający w 75% oryginalne części.

Porsche Club Poland zaprezentuje ikonę segmentu grand tourismo, model Porsche 928.

Wiele z prezentowanych samochodów ma blisko 100 lat, jak na przykład Fiat 518L z 1935 roku.

Retro Motor Show to również pojazdy militarne, wozy strażackie oraz zabytkowe autobusy.

Retro Motor Show bilety

Motoryzacyjne gwiazdy z czerwonego dywanu!

Automobilklub Wielkopolski przygotował absolutnie wyjątkową wystawę, zatytułowaną „W starym kinie czyli moto-gwiazdy na czerwonym dywanie”. Na powierzchni ponad 1000 m² zaprezentuje zabytkowe samochody i rowery, które "grały" w filmowych produkcjach. 

A w tle... retro muzyka!

Co roku wystawcy wkładają mnóstwo serca w wystrój swoich stoisk. Tworzą piękne scenerie odpowiadające epoce, z której pochodzą ich eksponaty. Od samego progu każdy czuje, że wchodzi do innego świata. Klimat ten dopełni Retro Hobby Band, który przygrywać będzie w sobotę i niedzielę na scenie. Znani są z genialnych coverów zarówno starych piosenek, jak i współczesnych, ale w swingowych aranżacjach.

Retro Hobby Band
Bilety Retro Motor Show

Kapelusze, sukienki parasolki, czyli strefa modowa!

Retro Motor Show to impreza, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy motoryzacji z pewnością nie oderwą oczu od perełek z Polski i świata. Ale czymże by były te auta, bez odpowiedniego stroju! Na targach spotkacie wiele osób w strojach z minionych epok. Ba! Sami możecie się tak ubrać! Jeśli nie znajdziecie niczego takiego w swojej garderobie, zajrzyjcie koniecznie do Szafy Retro! Pamiątkowe zdjęcie z pięknym szalem, w rękawiczkach, z koronkową parasolką? Proszę bardzo! Takie atrakcje tylko na Retro Motor Show.

 

retrohobby

Odjedź własnym klasykiem

Marzy Ci się własne zabytkowe auto? Tu będziesz mieć świetną okazję, by takie kupić. U nas znajdziesz stoiska firm zajmujących się sprzedażą takich samochodów i motocykli. Ponadto wystawiają się tu również osoby indywidualne ze swoimi ofertami. To doskonała okazja by w jednym miejscu obejrzeć kilkadziesiąt możliwych do nabycia egzemplarzy i od razu porozmawiać z ich właścicielami i fachowcami!

 

Retro Motor Show bilet

Jeden bilet - dwie imprezy!

Jakby atrakcji było mało, z biletem na Retro Motor Show wejdziesz też na Targi Hobby, które w sobotę i niedzielę (29-30.10) mieścić się będą w pawilonie 3 i 3A. To wielka gratka dla pasjonatów modelarstwa, gier planszowych czy klocków. Jednym słowem - cały dzień wypełniony atrakcjami!

Jak było rok temu? Właśnie tak!

 

 

Co, gdzie, kiedy?

Targi Retro Motor Show 2022 odbędą się w pawilonach 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Wejście dla uczestników wydarzenia zlokalizowane będzie od:

  • Wejścia Wschodniego (hol od Mostu Dworcowego),
  • Wejścia Północnego (od ul. Bukowskiej/Grunwaldzkiej)
  • Wejścia Zachodniego (od ul. Śniadeckich).

 

Z kolei wjazd dla samochodów od ulicy Śniadeckich czyli od bramy numer 1. Parking dla zwiedzających Retro Motor Show znajdzie się na Placu Marka (P4) między pawilonami 3 i 4. 

 

Godziny otwarcia:

  • Piątek, 28 października 11:00 – 19:00
  • Sobota, 29 października 10:00 – 18:00
  • Niedziela, 30 października 10:00 – 17:00

 

Adres:

ul. Głogowska 14
60-734 Poznań, Polska

 

Retro Motor Show bilety